Profesjonalna pomoc psychologiczna


W wielu sytuacjach konieczne jest przejście profesjonalnych testów psychologicznych. Pacjenci zastanawiają się, w jakim miejscu znajdzie się odpowiedni gabinet psychologiczny, w którym mogą wykonać takie testy. Nie zawsze bowiem psychologowie prowadzą tego typu usługi. Niektóre gabinety skupiają się jedynie na prowadzeniu terapii. Warto szukać większych ośrodków, równie prywatnych klinik, ponieważ one często umożliwiają przeprowadzenie odpowiednich testów.

Jakie testy psychologiczne można wykonać w takich miejscach?

  • testy dla zawodowych kierowców oraz osób, które w pracy korzystają z pojazdów służbowych,
  • testy dla osób planujących adopcję dziecka,
  • testy dla pracowników ochrony starających się o otrzymanie licencji,
  • testy dla osób starających się o pozwolenie na posiadanie broni.

Psycholog, który posiada odpowiednie narzędzia, bez trudności może takie testy wykonać. Najczęściej są to testy płatne, wykonywane prywatnie. Jeżeli zleca je pracodawca, wówczas to on ponosi koszty przeprowadzenia.

Nie tylko terapia psychologiczna

Studia psychologiczne dają dzisiaj wiele możliwości. Młodzi absolwenci mają możliwość założenia własnego gabinetu i prowadzenia terapii dla osób uzależnionych, czy dla par. Mogą

też zdecydować się na zatrudnienie w większym ośrodku i przeprowadzanie testów psychologicznych i innych badań. Coraz chętniej zatrudniani są również w prywatnych firmach, które potrzebują wsparcia. Absolwenci tego kierunku nie powinni mieć więc trudności w znalezieniu dla siebie upragnionego zajęcia.